נגישות

Hebrew Arabic English Russian

למידע נוסף והצעת מחיר

בלוק עמיד מים של אשבונד
בנוסף לבלוקי הגבס הרגילים, מייצרת אשבונד בלוקי גבס עמידים למים בעובי 10 ס"מ ובעובי 6 ס"מ.

בלוקי גבס אלה משמשים לבניית מחיצות בחללים רטובים.

הגבס הטבעי ממנו עשויים הבלוקים נהנה מפורוזיביות (נקבוביות) גבוהה ולכן המחיצה הנבנית באמצעות בלוק גבס אשבונד היא בהגדרתה "נושמת". בסביבה לחה נספגת הלחות בקיר ובסביבה יבשה היא נפלטת ממנו.
תכונה זו תורמת לשיפור הנוחות האקלימית והתופעה של עיבוי מים על הקירות (למשל בחדר האמבטיה) נמנעת לחלוטין.
בלוק אשבונד עמיד מים מיוצר עם תוספת של סיליקון בתהליך היצור ובכך מתקבל בלוק עמיד מים לכל עובי הבלוק.


שיטת הבנייה הייחודית בבלוקי גבס אשבונד מאפשרת בניית חללים רטובים ללא תוספת איטום בקירות מה שתורם לקיצור זמן הבנייה והוזלת העלויות שלה.
הדבקת האריחים נעשית ישר על גבי המחיצה באמצעות דבק אקרילי.
המחיצה מורכבת מבלוקים וטיט עמידי מים ולכן בזמן כשל בצנרת בצנרת, הרטיבות לא תיספג למקומות אחרים, וכתם המים יהיה ממוקד ולכן גם התיקון יהיה ממוקד ומהיר.

יתרונות בלוק עמיד מים


בניית חדרים רטובים מחייבת שימוש בחומרים מתאימים ואיכותיים, כדי למנוע הופעתן של תופעות שעלולות לסכן את בריאות הדיירים ולפגוע בנכס כולו.
בחדרי אמבט, שירותים ואפילו מטבחים יכולה להופיע התעבות (טיפות מים) על הקירות והתקרה. לחות זו נספגת דרך הטיח אל בלוק הבנייה, מחלישה אותו ויכולה לפגוע במערכות השונות שבתוכו.
הלחות יכולה לגרום גם לשחרורם של אריחים מן הקיר, והחלפתם יקרה ומורכבת.

כמו כן, הלחות המצטברת יוצרת כתמי רטיבות ופטריות, ואלה מהוות איום של ממש על בריאות הדיירים: הפטריות משחררות נבגים מיקרוסקופיים ששאיפתם יכולה לגרום לבעיות נשימה חמורות.
הפטריות יכולות להתפשט ולפגוע בארונות קיר, רהיטים ובגדים, כך שהתגוננות טובה מפניהן היא כלכלית וכדאית לדייר הנבון.
תופעת ההתעבות נעלמת קליל בחדרים ובמחיצות שנבנו באמצעות בלוק עמיד מים של אשבונד, ואיתה גם השלכותיה המזיקות.

בלוק עמיד מים לבנייה קלה


הודות לתכונותיו המצוינות בתנאי לחות, מהווה הבלוק פתרון נוח לבנייה קלה – אין צורך להשתמש בחומרי איטום על גבי הקירות, שכן הבלוק מגיב עצמאית אל רמות הלחות ומונע בעצמו הופעתן של תופעות בלתי רצויות ומפגעים.
כמו כן, ניתן להדביק אריחים ישירות על גבי הבלוק באמצעות דבק אקרילי, ללא שימוש בעזרים מיוחדים או הכנה מקדימה. אי לכך, השימוש בבלוק מקצר את העלויות לקבלן, מייעל ומקצר את זמן הבנייה באופן משמעותי.
הבלוק עצמו עמיד למים כך שניתן לסמוך עליו גם במקרה של תקלה בתשתית – במקרה של כשל צינור הטיפול יהיה קל וזריז. כתם הרטיבות יהיה מקומי, מבלי להתפשט אל מקומות אחרים בקיר, כך שההחלפה תהיה נקודתית בלבד.