נגישות

Hebrew Arabic English Russian

למידע נוסף והצעת מחיר

בידוד תרמי של אשבונד
בימים בהם צריכת אנרגיה הינה משאב חשוב לסביבה ויקר, בידוד תרמי הוא אחד השיקולים החשובים ביותר בבחירת חומרי הבניה/גלם . השיטות המסורתיות לחימום או קירור הבית בדרך כלל משאירות את חותמן על הסביבה: עשן מזהם מתחנות הכוח גורם לבעיות נשימה, פגיעה בדגה ובבעלי חיים בקרבת התחנות ובסופו של דבר חומרים מזהמים מחלחלים אל מי התהום, שהופכים פסולים לשתייה.

להקטנת הפגיעה בסביבה נדרשים אנו לחשוב כיצד להזיק פחות לסביבה בה אנו חיים, אחד הדברים החשובים בשנים האחרונות הוא בנייה ירוקה עם דגש על התקנת מבודדים תרמיים יעילים בתחומים השונים בכלל ובבתים שלנו בפרט. בידוד תרמי שומר על תנאי טמפרטורה נוחים בנכס ומשמר את התנאים הרצויים (חימום או קירור) לאורך זמן, גם לאחר סיום פעולת המזגן, התנור או מפזר החום.
חשוב מכך, בידוד תרמי נכון מאפשר הגעה לאותם התנאים במהרה – החדר מתחמם או מתקרר במהירות, לכן אין צורך להפעיל את המכשירים האלקטרוניים לאורך זמן. התוצאה הסופית היא שנעשה שימוש מופחת באנרגיה מזהמת ונוצר חסכון משמעותי בעלויות לדיירי הבית.
ל ב בידוד תרמי לקוי לחות עלולה להיספג בקירות ועלולה לגרום להתפתחות עובש ופטריות מה שעלול לפגוע בבריאות הדיירים, במקרים קלים ניתן לתקן את הנזק באמצעות ניקוי שטחי וצביעה מחודשת בצבע ייעודי, אך במקרים חמורים יותר יש להסיר את חלקי הקיר הנגועים ולטייח מחדש. ובשל כך עלויות השיפוץ יכולות להיות גבוהות.

אחד השיקולים המרכזיים בבחירת חומרים לבנייה בישראל הוא חומרים טבעיים המקנים בידוד תרמי יעיל. שנת 2010 הייתה השנה החמה ביותר מאז תחילת המדידות באזורנו, בעוד שעלויות האנרגיה האמירו בעשרות אחוזים, בידוד תרמי אפקטיבי הוא לא רק קריטריון אטרקטיבי אלא תנאי ישיר לחסכון באנרגיה

בידוד תרמי עם בלוקי אשבונד


נהוג להשתמש בחומרים מינראליים עבור בידוד תרמי מיטבי. בתור חומר מינראלי, לגבס עדיפות בשיפור התנאים התרמיים על פני חומרים אחרים.
לבלוק הגבס של אשבונד עמידות תרמית גבוהה, תכונות הבידוד של הבלוק משופרות , בזכות מבנהו הנקבובי והיותו חומר נושם הוא יודע לספוג לחות ולאזן את התחושה הסביבתית בחלל החדר.

בלוק גבס אשבונד עומד בתקן הישראלי 1045 – עמידות תרמית. התקן מגדיר את דרישות העמידות התרמית לפי אזורי אקלים בארץ: מישור החוף (אזור א'), השפלה והנגב הצפוני (אזור ב'), ההר (אזור ג'), בקעת הירדן והערבה (אזור ד').
השילוב של בלוק אשבונד בעובי 6 ס"מ בבניין שיש לו קירות חיצוניים מבטון עם חיפוי אבן, מעניק תשובה הולמת לאזור א'.
ערכי העמידות התרמית של בלוקי גבס אשבונד הם: לבלוק בעובי 10 ס"מ r=0.45, ו- 0.24 לבלוק בעובי 6 ס"מ. הבלוק בעל מסה תרמית גבוהה והבנייה בשיטת אשבונד עונה על כל הקריטריונים של בנייה ירוקה.
יכולותיו של הבלוק כאמצעי בידוד תרמי מוכיחות פעם אחר פעם שהשימוש בבלוק גבס אשבונד מהווה בחירה ירוקה ואטרקטיבית הן עבור הקבלן המבצע והן עבור משתמשי המבנה לאחר סיום הבנייה.