נגישות

Hebrew Arabic English Russian

למידע נוסף והצעת מחיר

בידוד אקוסטי של אשבונד
רעש הוא אחד מהמפגעים הסביבתיים המזיקים ביותר. חשיפה ממושכת לרעש בצורה של תנועת רכבים או מערכות מיזוג אוויר גורמת לאי נוחות/שקט, עצבנות, כאבי ראש ועייפות, ופוגמת באופן ניכר באיכות החיים.

מתוך הבנה שלמטרד יש השפעות הרסניות אמתיות, אין זה מפתיע שאחד השיקולים המרכזיים בבחירת דירה או נכס לקנייה הוא תנאי הרעש בסביבתו: קרבה לבתי ספר, כביש ראשי, נמל תעופה, מרכז קהילתי, אתר בנייה וכו'.

בלוק גבס אשבונד משרת את ענף הבנייה ככלי מובחר לבידוד אקוסטי. גבס הוא חומר נקבובי באופן טבעי, ואותן נקבוביות הן שמעניקות לו ערך אקוסטי משופר לבליעת רעשים.

מחיצת אשבונד מבודדת אקוסטית מצוין בין חדרי במגורים של אותה הדירה ואין צורך בישום מיוחד.

לשיפור הבידוד האקוסטי בין דירות מגורים באותו המבנה נבנה מחיצות אשבונד, כשביניהן צמר סלעים דחוס או צמר זכוכית. מחיצת אשבונד מהווה פתרון לדרישות התקן

השימוש בבלוק מוזיל את עלויות הפרויקט באופן ניכר ואיכויותיו כמבודד אקוסטי לא נופלות מאלה של בלוק בטון רגיל.

בידוד אקוסטי עם בלוקי אשבונד

 

במדינת ישראל ישנו תקן (תקן ישראלי 1004 חלק 1) הקובע את שיטות הבדיקה והדרישות לבידוד אקוסטי בין חללי דירה אחת לבין חללי דירות אחרות בבניין מגורים, ובין חללים שבתוך הדירות לבין חדרי מדרגות וחדרי מכונות בבניין מגורים.
התקן אינו חל על שיטות בדיקה ודרישות לבידוד אקוסטי בין חללים שבתוך הדירה (כלומר בין חדר מגורים אחד למשנהו), ולא על בידוד אקוסטי בין החללים הפנימיים לבין חוץ הבנין.
דרישות התקן קובעות כי בין חללי דירה אחת לחללי דירה אחרת באותו בניין נדרשת רמת בידוד של 50 דציבלים ועובי הקיר בין שתי דירות צריך להיות 20 ס"מ לפחות. מאחר שהתקן אינו מגדיר דרישות לבידוד אקוסטי בין חללי מגורים בתוך אותה דירה, מקובלת בענף הבנייה ההנחיה כי רמת הבידוד תהיה כ- 40 דציבלים.
בלוק הגבס של אשבונד עומד הן בדרישות התקן והן בנוהג כמקובל, וערכי הבידוד שלו הם: לבלוק בעובי 10 ס"מ 38-40 דציבלים (יש לזכור כי בבניית מחיצה, עולה הערך האקוסטי); ולשילוב של שתי מחיצות של בלוקי 10 וביניהן צמר סלעים (2.5) – 54-56 דציבלים, תלוי בתנאי השטח.

בידוד אקוסטי בחללים גדולים

ניתן להשתמש בבלוק גבס אשבונד כמבודד אקוסטי גם בחללים גדולים בהם נחוצה בליעה של הדים: אולמות הרצאה, מרכזי תרבות, קניונים, אולמות אירועים, משרדים מעוצבים כחלל פתוח וכו'.
מחקרים הוכיחו שחשיפה להדהוד במסגרת הרצאה בלימודים גורמת לתחושת עייפות בקרב המאזינים, עקב מאמצם בהבחנה בין הקול לבין ההד. הדבר נכון גם לגבי מקומות עבודה בהם עובדים כמה וכמה אנשים בחלל משותף גדול: תפוקת העובדים יורדת בצורה דרסטית שכן הם מתאמצים לאתר את הקול הרצוי להם בין רעשים והדים אחרים – שיחה עם עמית, שיחת טלפון וכדומה.
השימוש בבלוק גבס אשבונד משפר את הערכים האקוסטיים ומספקת מענה טוב לבליעת הדים, כך שניתן להאזין בחופשיות להרצאה, לעבוד או לבלות במתחם קניות מבלי לסבול מרעשי רקע.